Už aj na Slovensku IV.


Posledný článok sprevádzajúci robotickú súťaž na Slovensku približuje harmonogram súťaže a detaily, ktoré slúžia ako sprievodné informácie k podujatiu.

Brány Paneurópskej vysokej školy na Tematínskej 10 v Bratislave (Petržalke) sa otvoria už v túto sobotu 27.04.2019 ráno o 08:00. Následne bude prebiehať registrácia, prehliadka tímov a robotov. Od deviatej hodiny tak môžete stretnúť súťažné tímy vo svojich pitoch (zónach), kde budú prezentovať svojho súťažného robota, na ktorom pracovali niekoľko týždňov. Dopoludnie bude vyplnené tréningami, doťahovaním technických častí a po obede, t.j. o 13:00 sa oficiálne začne súťaž. Tá bude prebiehať v niekoľkých kolách vždy s malou prestávkou, ktorá bude určená na poradu tímov. Od začiatku súťaže bude k dispozícii aj live stream, ktorý môžete sledovať prostredníctvom facebooku. Súťažné kolá budú trvať aj s prestávkami na občerstvenie do 17tej hodiny. Po kontrole a sčítaní bodov, na ktorý mám pripravený jedinečný softwér, budú vyhlásené oficiálne výsledky. Plánované ukončenie podujatia s odovzdaním cien je naplánované o 18tej hodine.

Najlepší tím získa možnosť zúčastniť sa medzinárodnej súťaže pod záštitou americkej neziskovky FIRST. Medzinárodná olympiáda sa bude konať v októbri v Dubaji, čím sa motivácia vyhrať znásobuje. Prostredníctvom tejto aktivity si mládež vo veku 15 – 18 rokov môže vyskúšať, aké je to byť v role konštruktéra, programátora či mechatronika. Súťaž umožňuje našim študentom naplno prejaviť svoj talent bez rozdielu na pohlavie, pôvod alebo svetonázor. Ako sa to súťažiacim podarilo, sa môžete prísť presvedčiť aj vy 27. apríla v Bratislave. Teším sa na Vás!

Facebook Comments